D.U.K.

Kiek ir kokių atliekų išvežimui galima pateikti užsakymą?

Didelių gabaritų atliekos yra buityje susidarančios didelių gabaritų, statybos ir griovimo, tekstilės atliekos. Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse pateikiamas pavyzdiniai šių atliekų sąrašai: „ <...> didelių gabaritų atliekos: seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), nenaudojama buitinė technika, langai, durys, dviračiai, kilimai, čiužiniai, vežimėliai, automobilinės kėdutės, talpos, kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos“. Statybos ir griovimo atliekos: betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso izoliacinės statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, asbesto atliekos, putų polistirolas, dujų silikato, betoniniai, keramzitbetonio, silikatiniai ir betoniniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kiti), kanalizacijos, vandentiekio vamzdžiai ir jų jungiamosios dalys.

Nemokamai paimami ne daugiau kaip 8 vienetai daiktų (1 vienetas – tai vieno darbuotojo paimamas kiekis, neviršijantis 25 kg svorio). Pavyzdžiui, jei vieną daiktą neša du darbuotojai, tai laikoma dviejų vienetų paėmimu. Tačiau, jei kėdės gali būti įstatomos viena į kitą ir nunešamos vienu paėmimu, tai nebus laikoma dviejų daiktų paėmimu.

Kokie duomenys reikalingi užsakymui pateikti?

Jūsų užsakymas IT priemonėmis perduodamas vežėjui. Užsakymo vykdymui reikalinga informacija: didelių gabaritų atliekų paėmimo adresas (pasirenkamas NTO objektas), atiduodamas (-i) daiktas (-ai), atliekų kiekiai, pasirenkamas pageidaujamas DGA paėmimo laikas, nurodomi kontaktiniai rinkliavos mokėtojo duomenys.

Ką daryti, jeigu reikia išvežti didelį baldą?

Esant poreikiui ardyti didelių gabaritų atliekas (pvz. minkštas kampas, sekcija), apie tai turi būti informuojama iš anksto (nurodykite pastabose). Didelių gabaritų atliekų ardymas nėra kompensuojamas, todėl už šias paslaugas turite sumokėti tiesiogiai vežėjui.

Tuo atveju, jeigu daiktų ardymo poreikio nenurodysite užsakyme, jis galės būti atliekamas tik tuo atveju, kai tokie darbai netrukdys kitų užsakymų vykdymui pagal grafiką.

Ar galiu užsisakyti didelių gabaritų atliekų išvežimą, jeigu turiu daugiau nei 8 vienetus daiktų?

Jeigu pateiksite nemokamai paimamų didelių gabaritų atliekų kiekius viršijantį užsakymą arba pageidausite daiktų ardymo, turėsite sumokėti tiesiogiai Paslaugos teikėjui (vežėjui) už paslaugas, viršijančias nemokamo atliekų paėmimo apimtis ar daiktų ardymą. Informacija apie mokamai teikiamų paslaugų įkainius nurodoma teikiant pasiūlymą ir skelbiama vežėjų bei VASA interneto puslapyje.

Per kiek laiko paimsite didelių gabaritų atliekas?

Didelių gabaritų atliekos gali būti renkamos darbo dienomis – nuo 7 val. iki 21 val., šeštadieniais – nuo 9 val. ir iki 21 val. Didelių gabaritų atliekos nerenkamos švenčių dienomis ir sekmadieniais.

Teikiant individualų užsakymą, turėsite pasirinkti Jums tinkamą laiką, kuriuo bus paimamos DGA. Vežėjas susipažins su suformuotu Jūsų individualiu užsakymu ir jį patvirtins per kitą darbo dieną.

Jeigu bus svarbių nenumatytų priežasčių, dėl kurių užsakymo negalės vykdyti, VASA darbuotojai suderins su Jumis kitą tinkamą laiką.

Apie patvirtintą užsakymą būsite informuotas nurodytu elektroninio pašto adresu ir\ ar SMS žinute.

Vežėjas apie atvykimą dėl individualaus atliekų paėmimo informuos Jus telefonu (prieš 1 valandą), jeigu teikdamas užsakymą nenurodysite kitaip.

Ar turiu kažkaip paruošti atliekas jų paėmimui?

DGA, susidedančios iš atskirų vienetų, pvz. statybos atliekos, tekstilė, turi būti supakuoti į šiukšlių maišus, kurių svoris neturi viršyti 25 kg.

Vežėjai turi užtikrinti, kad būtų atskirtos ir atskirai priduodamos didelių gabaritų atliekos, kurių paėmimas Jums yra nemokamas ir didelių gabaritų atliekos, už kurių paėmimą turite susimokėti tiesiogiai.

Mokamai iš Jūsų paimtos didelių gabaritų atliekos fotografuojamos bei pažymimos atskirais identifikaciniais lipdukais.

Priėmęs iš Jūsų atliekas, vežėjas pateiks Jums paslaugos įvykdymo aktą („Priėmimo-perdavimo aktą“) pasirašyti.

Kur kreiptis jeigu turiu klausimų?

Vežėjas į Jūsų paklausimus ir pranešimus atsakys tokia forma, kokia forma gavo paklausimą ar pranešimą. Vežėjas atsakymą pateiks ne ilgiau kaip per 3 darbo dienas.

Jūsų pranešimą (-us) dėl netinkamo Paslaugos teikimo arba neteikimo nagrinės VASA.